Система сніготанення і антизледеніння. Загальна інформація
Декабрь 29, 2021
-
Системи сніготанення і антиобледеніння DEVI складаються з резистивних нагрівальних кабелів DEVIflex™, DEVIbasic™, DEVIsafe™, DEVIsnow™, DEVIasphalt™ або саморегулюючих кабелів DEVIiceguard™, спеціальних електрон них терморегуляторів DEVIreg™ і мон таж ного приладдя.
Забезпечення безпеки
-
Системи сніготанення і антиобледеніння DEVI призначені для забезпечення безпеки пересування людей і транспортних засобів, а також для запобігання пошкодженню будівель у зимовий період.
Гнучкість застосування системи
-
Системи сніготанення і антиобледеніння DEVI добре сумісні з будь-яким матеріалом поверхні – асфальтом, бетоном і плиткою. Окрім цього, вони можуть очистити від льоду і снігу будь-яку конструкцію покрівлі, жолоба і водостічної труби.
Автоматична робота
-
Системи сніготанення і антиобледеніння DEVI працюють повністю автоматично.
-
Система автоматично вмикається, визначивши необхідність танення льоду і снігу, і відключається відразу після очищення поверхні.
Економічна альтернатива
-
Спеціальні терморегулятори DEVIreg™ з високоточними датчиками вологості га ран тують досягнення оптимальних результатів при мінімальному споживанні енергії. Вартість монтажу і обслугову вання системи сніготанення і антиобледеніння DEVI – низька, а сама система виконує також профілактичну функцію, усуваючи необхідність прибирати сніг і посипати поверхні сіллю.
-
Окрім цього, використання системи зводить до мінімуму затрати на відновлення пошкоджень, спричинених льодом, снігом і сіллю.
Забезпечення комфорту
-
Системи сніготанення і антиобледеніння DEVI завжди зберігають поверхню вільною від льоду і снігу, запобігаючи збиткам і дозволяючи при цьому не використовувати сіль і снігоочисне обладнання.
Встановлення на ґрунті
-
Автостоянки, дороги, тротуари, зовнішні сходи, завантажувальні рампи і мости – найбільш поширені місця встановлення систем сніготанення і антиобледеніння DEVI на ґрунті.
Встановлена потужність
-
При розрахунку потрібної потужності систем сніготанення і антиобледеніння на квадратний метр слід враховувати наступне:
-
Географічне місцезнаходження об’єкта і специфіку встановлення системи.
-
Вимоги, які висуваються до системи, наприклад швидкість сніготанення і антиобледеніння.
-
Звичайно встановлена потужність для Данії – 200-250 Вт/м2.
-
Для порівняння, в Україні рекомендована потужність – 250-400 Вт/м2.
-
Кабелі, встановлені в таких місцях, як мости та завантажувальні платформи, також дуже чутливі до впливу холодної погоди та охолодження вітром зверху і знизу.
-
Потужність для такого встановлення має бути збільшена до 50%, щоб компенсувати ці додаткові тепловтрати.
-
Тому для зниження тепловтрат вниз бажано вкладати кабель поверх термоізоляційного матеріалу. Якщо такої можливості немає, ми рекомендуємо використовувати максимально можливу потужність.
-
Типові значення потужності для установок на ґрунті наведені в таблиці:
Об’єкт |
Потужність для Данії |
Потужність для України |
Автостоянки |
200-250 Вт/м2 |
250-350 Вт/м2 |
Під’їзні дороги |
Бруківка |
Зовнішні сходи, ізольовані |
Завантажувальні рампи, ізольовані |
Мости, ізольовані |
Зовнішні сходи, неізольовані |
300-375 Вт/м2 |
300-450 Вт/м2 |
Завантажувальні рампи, неізольовані |
Мости, неізольовані |
-
Загальні рекомендації щодо вибору встановленої потужності наведені нижче:
Показник температури повітря ззовні |
Потужність для установок на ґрунті |
Потужність для установок на рампах, мостах (неізольованих) |
-10 °С |
200 Вт/м2 |
250 Вт/м2 |
-15 °С |
250 Вт/м2 |
300 Вт/м2 |
-20 °С |
300 Вт/м2 |
350 Вт/м2 |
-25 °С |
350 Вт/м2 |
400 Вт/м2 |
-30 °С |
400 Вт/м2 |
450 Вт/м2 |
-35 °С |
450 Вт/м2 |
500 Вт/м2 |
-40 °С |
500 Вт/м2 |
550 Вт/м2 |
Установленная мощность должна быть выше, если:
-
Кабель установлен на местности, обдуваемой ветром в зимний период. Скорость ветра 10 м/с дополнительно понижает температуру примерно на 5 °С. Чем больше скорость ветра, тем значительнее падение температуры.
-
Кабель устанавливается в горной местности. Рекомендуется увеличить мощность на 50 Вт/м2 для систем, расположенных более чем на 1000 м выше уровня моря.
-
В области установки системы снеготаяния часто наблюдаются обильные снегопады. Если уровень осадков превышает 6,3 мм воды каждые 6 часов, то необходимо увеличить мощность на 50 Вт/м2.
Оборудование для установки на грунте
-
Для таяния льда и снега используются нагревательные кабели с удельной мощностью не менее 16 Вт/м, как правило DEVIsafe™ 20S (DSIG-20) и DEVIfl ex™ 18T (DTIP-18). Для установки в асфальт рекомендуем нагревательные кабели DEVIasphalt™ 30T (DSVK-30) или иметь DEVIasphalt™ 300T (DSVK-300).
-
Для управления системой используются терморегуляторы DEVIreg 850, 610, 330 или 316 с датчиком влажности, температуры грунта или температуры наружного воздуха.
Установка под асфальт. Существует два способа установки системы под асфальт:
-
Если кабель не имеет изоляции, устойчивой к температуре порядка 200 °С, перед укладкой асфальта кабели покрывают тонким слоем песка или лучше бетона (не менее 2 см), предотвращающим повреждение изоляции кабеля горячим асфальтом. Прежде чем укладывать асфальт, его необходимо охладить до температуры +130…+140 °С. Для такого способа установки рекомендуется использовать кабель DEVIsafe™ 20S (DSIG-20) или DEVIfl ex™ 18T (DTIP-18).
-
Асфальт укладывают непосредственно на кабели или нагревательные маты.
-
Для таких установок DEVI рекомендует использовать кабели DEVIasphalt™ 30T (DSVK-30) или нагревательные маты DEVIasphalt™ 300T (DSVK-300), которые способны в течение короткого времени выдерживать температуру 240 °С. Этот тип кабеля не обязательно покрывать защитным слоем, что позволяет сэкономить время и затраты на установку. При укладке асфальта желательно не использовать тяжелое оборудование, чтобы не повредить кабель. Минимальная толщина асфальта над нагревательным кабелем должна быть 5 см. Перед укладкой асфальта и после него электрик должен измерить сопротивление кабеля и изоляции.
Встановлення під тротуарну плитку
-
При встановленні нагрівальних кабелів під бетонну тротуарну плитку (ФЕМ – фігурні елементи мощення) слід бути особливо обережними, щоб не пошкодити кабель.
-
Поверхня встановлення має бути повністю рівною, без заглиблень, вільною від каміння або інших гострих предметів.
-
Нагрівальні кабелі мають бути встановлені близько до плит, на глибині 2-3 см у шар піску.
Встановлення під бетон
-
Монтаж кабелів або нагрівальних матів під бетонне покриття виконується так само, як і монтаж під тротуарну плитку або асфальт.
-
Кабель добре закріплюється за допомогою монтажної стрічки DEVIfast™ (яка може кріпитися і до сталевої арматури), щоб, таким чином, він не зміщався при вкладанні бетону. Бетон повинен повністю покривати кабелі і перехідні муфти, не залишаючи повітряних пустот.
-
Бетонна суміш не повинна містити гострих каменів, які здатні пошкодити кабелі.
-
Вмикати систему опалення можна не раніше ніж через 30 днів після вкладання бетону.
-
Перед вкладанням бетону і після нього електрик повинен виміряти опір кабелю та ізоляції.
-
При проектуванні вкладання кабелю потрібно уникати його пересікання з термошвами.
Автостоянки
-
Автостоянки, як правило, це великі площі, які потребують швидкого очищення від льоду і снігу. Використання системи сніготанення і антиобледеніння дає багато переваг. Вона швидко та ефективно реагує на сніг і відмінно запобігає утворенню льоду, що дозволяє усунути проблему видалення снігу з занятих паркувальних місць і повністю використовувати автостоянку.
-
Для ефективної роботи системи сніготанення і антиобледеніння використовується спеціальний терморегулятор DEVIreg™ 850 із спеціальними датчиками вологості для ґрунту.
Приклад
-
Система сніготанення і антиобледеніння має бути встановлена в Данії на автостоянці площею 150 м2.
-
Для цієї установки ми вибираємо нагрівальний кабель DEVIbasic™ 20S (DSIG20) із встановленою питомою потужністю 250 Вт/м2, достатньою для кліматичних умов Данії.
-
Розрахунок сумарної потужності: 150 м2 х 250 Вт/м2 = 37,5 кВт.
-
Вибір найближчого за потужністю кабелю: для такої цілі підійдуть 12 нагрівальних кабелів DEVIbasic™ 20S (DSIG-20) потужністю 3175 Вт, 158 м, 400 В, сумарна потужність яких становитиме 38,1 кВт. Рекомендовано, щоб кількість нагрівальних кабелів була кратна 3 або навантаження має рівномірно розподілятись на 3 фази. Це забезпечить рівномірне навантаження без «перекосу фаз».
-
Розрахунок кроку вкладання кабелю для DEVIbasic™ 20S (DSIG-20) (20 Вт/м при 230/400 В): С-С = (20 Вт/м x 100 cм/м) 250 Вт/м2 = 8 см.
-
Вибір терморегулятора: вибір DEVIreg™ 850 зумовлений розміром площадки і, відповідно, більшою встановленою потужністю.
Встановлення на дахах
-
Системи DEVI для захисту від снігу і льоду дахів та жолобів можуть встановлюватись практично на будь-якій конструкції покрівлі, де є потреба запобігти замерзанню талої води у водостоках і зменшити шкоду, яку завдають конструкції будівлі обледенілі фасади та бурульки.
-
Система сніготанення і антиобледеніння встановлюється у водостоках по краю даху або в місцях, де є ризик накопичення снігу і льоду (розжолобки і т. д.).
-
Завдяки дії нагрівального кабелю тала вода безперешкодно проходить по жолобах і водостоках до землі, запобігаючи їх замерзанню та руйнуванню.
-
Електронні програмовані регулятори DEVI забезпечують досягнення оптимальних результатів за мінімальної витрати енергії.
-
Датчики і регулятори визначають погодні умови з високою точністю, в потрібний момент автоматично вмикаючи і вимикаючи систему.
Нагрівальні кабелі
-
На поверхні покрівлі та у водостічних сис темах рекомендується встановлювати спеціальні нагрівальні кабелі для зовніш нього встановлення DEVIsnow™ 30T (DTCE-30) або DEVIsafe™ 20T з підвищеною стійкістю до ультрафіолетового випромінювання.
Потрібна потужність
-
Щоб визначити потрібну потужність (Вт/м2) системи сніготанення і антиобледеніння для даху, важливо враховувати тип тієї чи іншої конструкції покрівлі і місцеві погодні умови.
Умовно дахи можна розділити на три типи:
-
«Холодний» дах. Це добре ізольований дах з низьким рівнем тепловтрат через його поверхню, часто з провітрюваним простором під покрівлею. Полії, як правило, утворюються, коли сніг тане на сонці, при цьому мінімальна температура танення – не нижче -5 °С. Якщо для таких дахів потрібна система підігріву, її потужність має бути мінімальною (відпо ві дати західноєвропейським рекоменда ціям) і часто тільки у водостічній системі.
-
«Теплий» дах. Це погано ізольований дах. На таких дахах сніг тане і при досить низьких температурах повітря, потім вода стікає вниз до холодного краю і до водостоків, де й намерзає. Мінімаль на тем пература танення – не нижче -10 °С. До цього типу відносяться більшість дахів старих адміністративних будівель з горищами. Для «теплих» дахів потрібна повномасштабна система сніготанення, причому бажано використовувати кабелі підвищеної потужності (25-30 Вт). Встановлена потужність у жолобах і на кромці теплих дахів має бути вищою, ніж на холодних. Це забезпечить ефективність роботи системи навіть при низьких температурах.
-
«Гарячий» дах. Це погано ізольований дах, у якого горище часто використовується з технічною метою або як житлова площа. На таких дахах сніг тане і при дуже низьких температурах повітря (нижче -10 °С). Встановлення нагрівального кабелю не дає бажаного результату! Такий дах потребує в першу чергу вста новлення теплоізолятора, а потім про ек тування кабельної системи захисту. Для встановлення на дахах використовується кабель потужністю 15-30 Вт/м. Якщо кабель вкладається на даху з м’яким покриттям (наприклад, рубероїд), максимальна потужність нагрівального кабелю не повинна перевищувати 20 Вт/м. Потрібна потужність на м2 така ж, як і для встановлення на ґрунті. Для докладної інформації ознайомтесь, будь ласка, з нижченаведеною таблицею:
Область встановлення |
«Холодний» дах |
«Теплий» дах |
Макс. потужність |
Потужність кабелю |
Поверхня даху, розжолобки |
250-350 Вт/м2 |
300-400 Вт/м2 |
500 Вт/м2 |
15-30 Вт/м |
Водостоки, жолоби пластиков |
30-40 Вт/м |
40-50 Вт/м |
50 Вт/м |
Водостоки, жолоби металеві, діам. 20 см і більше |
30-40 Вт/м |
50-70 Вт/м |
100 Вт/м |
Водостоки, жолоби дерев’яні |
30-40 Вт/м |
40 Вт/м |
40 Вт/м |
Повернення до списку