Кабельні системи в конструкції підлоги

Декабрь 29, 2021
 
Системи підігріву поверхні теплої підлоги DEVI включають в себе резистивні нагрівальні кабелі або нагрівальні мати, терморегулятори і монтажне обладнання.
 

Оптимальний комфорт

 • Тепле повітря завжди піднімається вгору!
 • Цей беззаперечний факт пояснює, чому система з підігрівом підлоги забезпечує комфортніший розподіл тепла в порівнянні зі звичайною системою централізованого опалення. У приміщеннях із централізованим опаленням тепле повітря від радіатора піднімається до стелі, потім охолоджується й опускається до підлоги, в результаті чого на рівні ніг утворюється рух холодного повітря.
 • Система підігріву підлоги DEVI, навпаки, рівномірно розподіляє тепло на рівні підлоги по всій площі приміщення, створюючи оптимальну температуру повітря як на рівні ніг, так і голови. Оскільки швидкість руху повітря дуже мала, піднімається значно менша кількість пилу, що важливо для людей, у яких алергія або астма.

Мінімальне споживання енергії

 • Завдяки підвищеній температурі на рівні підлоги і точній системі контролю температури терморегулятором, середня температура приміщення може бути на 1-2 °С нижчою від температури приміщень з традиційною системою опалення без зниження теплового комфорту для людини. Це дозволяє заощадити споживання енергії на 10-20%, що не лише економить гроші, а й знижує шкідливий вплив на довкілля.

Гнучкість застосування системи

 • Система підігріву підлоги DEVI забезпечує комфортну температуру всюди: в квартирі, офісі, цеху, спортивному залі чи в будь-якому іншому приміщенні, де необхідне комфортне тепло. Важливим є той факт, що кабельна система підігріву підлоги DEVI може бути встановлена в конструкцію підлоги будь-якого типу – нову бетонну, дерев’яну або реконструйовану підлогу

Невидиме джерело тепла

 • Система підігріву підлоги DEVI невидима.
 • Сховане в конструкції підлоги джерело опалення відкриває широкі можливості для розміщення меблів та дизайну інтер’єру приміщення, усуваючи проблеми, пов’язані з використанням радіаторів, які крадуть простір і псують інтер’єр.

Довговічна система, яка не потребує обслуговування

 • Кабельна система DEVI є довговічною.
 • З точки зору практичності, можна розраховувати на те, що термін служби нагрівальних кабелів дорівнює терміну служби приміщення, в якому вони встановлені, не потребуючи обслуговування!

DEVI надає гарантію 20 років на нагрівальні кабелі та мати

 • На кабельну продукцію DEVI в конструкції підлоги надається 20-річна гарантія. Довговічність терморегуляторів DEVIreg™ визначається їх моральним старінням. Гарантія на терморегулятори DEVI – 2 роки, а на DEVIreg™ Touch /DEVIreg™ Smart – 5 років.

 

Електричне підлогове опалення дерев’яних підлог. Кабель у стяжці. Підлога на лагах

 • Кабельні системи DEVI можуть бути встановлені під будь-яке дерев’яне покриття підлоги за умови дотримання вимог щодо встановлення. Електронні терморе гу лятори DEVIreg™ Touch, DEVIreg™ Smart, DEVIreg™ Opti, 130, 132, 530, 532, Danfoss Link™ FTs, які дозволя ють об межу вати максимально допустиму тем пе ратуру підлоги, забезпечують її від по від ність допустимій температурі на/під де рев’яною конструкцією підлоги, реко мен до ваній виробниками такого покриття.
 • Під дерев’яне покриття підлоги нагрівальний кабель необхідно встановлювати так, щоб рівномірно обігрівалась максимально можлива площа.

Встановлена потужність

 • Встановлена питома потужність на м2 розраховується так само, як і для прямого опалення в бетонних підлогах або для систем «Тепла підлога». Існують деякі обмеження, які слід брати до уваги при встановленні кабельної системи в підлогах із дерев’яним покриттям:
 1. Встановлена питома потужність в дерев’яних підлогах на лагах не повинна перевищувати 80 Вт/м2.
 2. Встановлена питома потужність в дерев’яних підлогах над стяжкою з кабелем/матом не повинна перевищувати 100 Вт/м2.
 • Якщо для системи «Опалення через підлогу» розрахункова потужність перевищує відповідно 80 або 100 Вт/м2, то для забезпечення комфортної температури в приміщенні потрібно використовувати додаткові джерела тепла.

Вибір виробу

 • Ми рекомендуємо використовувати кабель DEVIfl ex™ потужністю до 10 Вт/м, наприклад DEVIfl ex™ 10T або DEVIcomfort™ 10T, або тонкі нагрівальні мати потужністю 100 Вт/м2 (наприклад, DEVIcomfort™ 100T).
 • Найкращим вибором для керування роботою кабельної нагрівальної системи в дерев’яних підлогах є терморегулятори з таймером DEVIreg™ Touch, DEVIreg™ Smart, DEVIreg™ Opti або система безпровідного керування Danfoss Link™. Ці терморегулятори обладнані датчиком температури повітря, який визначає температуру повітря всередині приміщення, і датчиком температури підлоги, який обмежує максимально допустиму температуру поверхні підлоги.
 • Більшість виробників дерев’яного покриття обмежують температуру поверхні підлоги на рівні 27 °С.
 • Як додатковий фактор безпеки регулятори DEVIreg™ Touch, DEVIreg™ Smart, DEVIreg™ Opti або система Danfoss Link™ мають функцію відключення кабельної системи у випадку несправності датчика підлоги на проводі.

Встановлення під дерев’яну підлогу або поверх старого дерев’яного покриття

 • При встановленні кабельної системи в підлогу з дерев’яним покриттям поверх стяжки або на основу з існуючої де рев’яної підлоги температура поверх ні дерев’я ної підлоги, як правило, неповинна перевищувати 27 °С. Тому у системах повного опалення для керування температурою завжди необхідно використовувати тер мо регулятор з комбінацією датчика тем ператури повітря і обмежувального датчика температури підлоги. Для встановлення в дерев’яних підлогах ми рекомендуємо використовувати інтелектуальні терморегулятори DEVIreg™ Touch, DEVIreg™ Smart, DEVIreg™ Opti або систему Danfoss Link™. Можна також застосовувати терморегулятори DEVIreg™ 532, 132.
 • Максимальна встановлена потужність не повинна перевищувати 100 Вт/м2.
 • Монтажник дерев’яного покриття повинен бути проінформований про встановле ну у підлозі кабельну систему для підбору відповідного способу монтажу і т.д. При встановленні системи під дерев’яне покриття слід чітко дотримуватись інструкцій підприємства-виробника покриття.
 • Деякі виробники мають певні вимоги у зв’язку з використанням нагрівальної кабельної системи під дерев’яними підлогами.

Наприклад:

 • Система нагріву підлоги повинна пропрацювати без покриття щонайменше 3 тижні.
 • Перед вкладанням покриття система повинна пропрацювати при максимальній потужності протягом 4 днів.
 • Під час встановлення дерев’яного покриття температура бетону повинна дорівнювати температурі приміщення.
 • Температуру підлоги рекомендується поступово збільшувати протягом першого тижня після увімкнення системи.

 

Дерев’яні підлоги на лагах

 • При встановленні кабельної системи в дерев’яних підлогах на лагах питома потужність нагрівального кабелю не повинна перевищувати 10 Вт/м, а максимальна питома потужність не повинна бути більше 80 Вт/м2.
 • В підлогах на лагах найбільш оптимально працюватиме кабельна система опалення, встановлена у повітряному прошарку на глибині 3-5 см від нижнього краю дерев’яного покриття.
 • Нагрівальний кабель встановлюється на металевій сітці з дрібними отворами (рабиця або штукатурна), прикріпленій до лагів. Сітка встановлюється зверху теплоізолятора на відстані як мінімум 3,5 см від нижньої поверхні покриття підлоги.
 • Нагрівальний кабель не повинен торкатись термоізоляції і дерев’яних елементів підлоги. Відстань між кабелем і лагами повин на бути не менше 3 см. Виток кабелю, який перетинає лагу, має проходити через пропил у ній, ізольований алюмінієвою липкою стрічкою Alutape.
 • Діаметр вигину кабелю має бути не менше шести діаметрів самого кабелю. Для кабелю DEVIfl ex™ мінімальний діаметр вигину – 4,2 см. Кабель повинен кріпитись до дротяної сітки з інтервалом не більше 30 см.
 • Для зменшення втрат тепла вниз між лагами має бути встановлена теплоізоляція товщиною не менше 5 см. Зверху неї кріпиться до лагів металева сітка для монтажу нагрівального кабелю. Гідро і пароізоляція повинні бути встановлені згідно з діючими будівельними нормами і правилами, а також вимогами виробників дерев’яного покриття. 

Підлогова система опалення типи

 • Кабельні системи DEVI можна викорис товувати з усіма відомими типами дерев’яних підлог, як під монолітним паркетом, так і під паркетною дошкою чи ламінатом.
 • Для підлог з підігрівом не слід застосовувати покриття з бука чи клена, оскільки вони найбільше схильні розсихатися.
 • Взагалі, натуральне дерево схильне до природного розсихання залежно від відносної вологості повітря (RH) в приміщенні. Зазвичай повітря влітку вологіше, а взимку – сухіше. Для дерев’яного покриття оптимальний діапазон вологості повітря – 30-60% RH.
 • Необхідно чітко дотримуватись інструкцій підприємства-виробника, особливо вказівок щодо максимально допустимої температури.

Залежно від товщини дерев’яної підлоги, кабельна система може використовуватись, якщо:

 1. Максимальна товщина м’якої деревини (густина 400-600 кг/м3 – сосна і т.п.) не перевищує 2 см.
 2. Максимальна товщина твердої деревини (густина більше ніж 600 кг/м3 – дуб і т.п.) не перевищує 3 см.

Приклад:

 • Повне опалення кухні.
 • Наприклад, тепловтрати кухні площею 13 м2 становлять 720 Вт. Вільна площа – 10 м2.
 • Поверхня підлоги – дерев’яна на бетонній основі.
Загальна встановлена потужність з ураху ванням коефіцієнта запасу: 720 Вт х 1,3 = 936 Вт.
Вибір кабелю з найближчою потужністю: DEVIfl ex™ 10T (DTIP-10), 915 Вт (220 В), 100 м.
Питома потужність: 915 Вт/10 м2 = 91 Вт/м2. Це відповідає вимогам щодо макс. допус тимої потужності.
Розрахунок кроку вкладання: вільна площа 15 м2, крок вкладання кабелю (див. п. 8.1) – 10 м2 х 100/100 м = 10 см.
Вибір терморегулятора: наприклад, DEVIreg™ Touch з встановленням режиму роботи з двома датчиками і обмеженням максимальної температури підлоги.

Повернення до списку